2 Temmuz 2013 Salı

YALAMAK İYİDİR

    Piyotr, yalamayı çok severdi. Yerde, masanın üstünde, koltukta, sağda, solda, mutfakta, dolapta ne bulursa hemen ağzına götürür, pütürlü dilini büyük bir iştahla çıkarır, elindekini üstüne sürtmeye başlardı. Bunu  o kadar ustaca yapardı ki hani ülkede en iyi yalama yarışması düzenlense birinciliği kimseye kaptırmazdı. Tadını merak edenlere, yaladıklarının dünyanın en tatlı tatlısı, en acı acılısı, en ekşi ekşilisi olduğunu öyle bir anlatırdı ki dinleyenlerin ağzı bir karış açık kalır, "olacak şey değil" diyemezlerdi.
     Neden eline geçen her şeyi yaladığını aklı takılanlara ise, " Bir gün anlarsınız." diyordu.  Bir sabah uyanıp da gazetelerin sürmanşet haberini görünce herkes anladı. Piyotr, ülkenin "Kaymaktan Sorumlu Bakanlığı"na Bakan Başdanışmanı olarak atanmıştı.

13 yorum:

 1. Yanıtlar
  1. Ne zamandır yazmıyordum, ilham geliverdi birden...

   Sil
 2. kendini de yalıyordu değil mi? "ne lan bu saç, inek yalamış gibi" diyenler vardı etrafta. zaten asıl sorun kendini yalamaktan vazgeçememesiydi. o her şeyi yalardı.

  YanıtlaSil
 3. Mizah çok güzel oturmuş bu yazıya:)

  YanıtlaSil
 4. :) Meğer kendini de yalarmış ondan parlarmış :)

  YanıtlaSil
 5. çok tanıdık geldi.bakan başdanışmanı oluncada yalamaya devam etti mi acaba?

  YanıtlaSil
 6. ama hak etmiş makamını itoluit.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rivayet odur ki kesinlikle hak etmiş. Transsibirya civarından bir eski söylence.

   Sil
 7. Tanidigim tek Piyotr'in bu yazidan kesinlikle bagimsiz ama dunyanin en yalaka insani olusu tesaduf olmali :/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yaşayan insanlarla olan tüm benzerlikler, kainatın yaptığı bi eşşek şakasıdır; bu da beni bağlamaz.:P

   Sil

Etiketler

ADAM VAR (1) AFORİZMALAR (3) Akçay Günlüğü (1) ANLATI (17) ARTUNÇ BEYİN DEHŞETLİ SON GECESİ (1) BANA DAİR (12) BEN BİRİSİNİ ÖLDÜRDÜM (1) BERGAMA-1965 (1) BİLGİNİN VE SANATIN MÜLKİYETİ OLMAZ (1) BİR ADAM/GÖLGELER İÇİNDE (1) BİR ANLATI ÜZERİNE SERBEST SALINIMLI ( GECİKMİŞ) DÜŞÜNCELER (1) BİR MAYIS (1) BİR TANE (1) BİR YAZ GÜNÜ RAPSODİSİ (5) BİRİ/HEPSİ/HİÇBİRİ (1) BOSTANCI RECİİNİN OĞLU TAKSİCİ NUMAN (1) BRİ METREKAREDE HAVA VAR (1) BUGÜN ÇOK KÖTÜ BİR ŞEY OLACAK (1) BUNU GÖRÜYON MU (2) CELLAT (1) CİCİLERİ SEVELİM (1) CİNAYETİ GÖRDÜM AMA TANIK OLMAM (4) CLAIRE (8) ÇÜRÜK AŞK HİKAYESİ (1) DENEMECE (4) DENİZ MORALIGİL İMZA GÜNÜ (1) DERNEK (2) DOSYALARI HAVALANDIRMA ZAMANI (1) DÖNEN DÖNENE (1) DUYURU (7) DÜĞÜN (4) DÜŞ KAPISININ MANDALI: FANTASTİK EDEBİYAT (1) EDEBİYATA DAİR (52) EDERLEZİ (1) FARFARA TEYZENİN BİTMEK BİLMEZ EFSUNLARI (1) FUNDA ÖZŞENER (1) GAITASINI ÇIKARTMAK (1) GÖKDELENİN TEPESİNDEN DÜŞÜYORSAN DEBELENMEYECEKSİN (1) GÖRÜŞ/MEK (1) GÜNCEL (3) HUKUK (1) İBİŞE NASİHATLER (4) İDA RÜZGAR LESBOS (1) İHSAN OKTAY ANAR (1) İKİ FİLM BİRDEN (1) İZMİR FELSEFE GÜNLERİ (4) İZMİR KİTAP FUARI (1) KARŞIYAKA (1) KAYIP CÜZDAN HİKAYESİ (1) KEDİ KİTABEVİ (2) KELİME KELİME ANLAT DESELER (1) KENDİME DAİR (11) KİTAPLAR (2) Komünist Partisi (1) KORUYALIM (1) KUM TORBASI (1) KÜÇÜK BİR YANLIŞ ANLAMA (1) MAROON AĞLARINI ÖRÜYOR (1) MAROON IS NO:1 (1) MARTI ÇIĞLIĞI VE GAZETE VE... (2) Mektuba Bağlanmış rüya (1) MODERN ZAMAN VAKANÜVİSLERİ (1) OLDU MU BÖYLE OLACAK (1) ÖYKÜ (26) ÖYKÜ OKUDUM BUGÜN (1) PİTKİM VE SALYANGOZ KABUĞU (1) PRESTIGE (1) ROMAN YAZDIM (1) SADIK YEMNİ (1) SAVUN-MA (1) SENİ SEVİY... (1) SEVİŞGEN RÜYA (1) SIZINTILAR (6) SİNEMAYA DAİR (11) SON ÇALIŞMA (1) SÖYLEŞİ (1) SURATINA SURATINA (1) sürrealist mahallenin olmayan efkâr-ı umumiyyesi (6) ŞANSLI ADAM (1) ŞİİRİMSİ (23) TAM ŞU ANDA (1) TEHDİT EDİLDİM (1) TİYATRO (1) TOPRAK KEMİKLERİMİ ÇAĞIRINCA (1) Türk Yargıçları (1) YAŞAMA DAİR (65) YEMEK (1) Yol-Tütün-Yorgunluk (1) YUNAN USULÜ (1) ZAHİRİ HANIMIN TEFTİŞ GÜNLERİ (1) ZEHRİMİZ EŞİT; FARKIMIZ FİYATIMIZDA (1)