25 Nisan 2013 Perşembe

GEL GİDELİM FUARA
  Kitap Fuarı...

Sağım yazar, solum yazar,
önüm yazar, arkam yazar,
başım yazar, kıçım yazar,
baktım edebiyat kapıda durmuş, sigara içiyor.
Sordum;
yazsalar ne yazar yazmasalar ne? dedi.

Süzdüm baştan aşağı,
gölge etme o zaman
 kabahat sende, dedim. ( Bu kısım, Pınar'ın katkıları ile yazılmıştır, teşekkürler.)

9 yorum:

 1. :)

  bir suçlu bulmak gerekiyordu.

  yazar kelimesini gerçekten hakedenlere saygıyla.
  bazen kıyıda köşede kalmış öyle güzel yazarlar var ki.üzücü birşey bu.
  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Onlar kapının önünde sigara tüttürüyor zaten.:)))

   Sil
 2. "kitap mı yazdınız, gelin bize yayımlayalım" diye koca bir pankart asmış yayınevinin biri fuarda. bu kadar aleni yapmayın bari di mi :) 2-3 bin liran varsa ne yazdığının önemi yok, hemen bastırabilirsin.

  okurdan çok, yazarı olan tek memleket bizimki olsa gerek.

  YanıtlaSil
 3. hımmm

  "haddini bilmek erdemdir"

  mi?

  YanıtlaSil
 4. Şimdi ustacım kendini bilmek öyle şıp diye oluveren bir şey değil zannımca, uzun bir içe yolculuk dönemi gerektirmekte... pişmek gerekmekte... kolay da değil hani egolardan sıyrılmak... gönül gözünü açmak...

  zor yani azizim...

  Şimdilik hadler bilinsin belki gerisi gelir ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. gözünü sevdiğim çay ve gevrek... insan kendini bilmezse haddini nasıl bilsin? Öyle değil mi.. Ayrıca o kadar derine dalmadan bir "bilme hali"dir bahsettiğimiz. Yazmadan önce okuyorsan, kalem erbablığında zaten kendini de haddini de bilirsin. Esas olanın aslında okumak olduğundan haberdar isen yine kendini de haddini de bilirsin. bu manada bizimkisi. Öteki derin mevzuu zaten.:))

   Sil
 5. Eskiden tüyap kitap fuarı Odakule'de olurdu.Ne çok keyif alırdım fuarı gezmekten.Neden bilmiyorum artık kitap fuarları eskisi kadar ilgimi çekmiyor.Ancak kitap okuma sevdam hala benimle :)

  YanıtlaSil

Etiketler

ADAM VAR (1) AFORİZMALAR (3) Akçay Günlüğü (1) ANLATI (17) ARTUNÇ BEYİN DEHŞETLİ SON GECESİ (1) BANA DAİR (12) BEN BİRİSİNİ ÖLDÜRDÜM (1) BERGAMA-1965 (1) BİLGİNİN VE SANATIN MÜLKİYETİ OLMAZ (1) BİR ADAM/GÖLGELER İÇİNDE (1) BİR ANLATI ÜZERİNE SERBEST SALINIMLI ( GECİKMİŞ) DÜŞÜNCELER (1) BİR MAYIS (1) BİR TANE (1) BİR YAZ GÜNÜ RAPSODİSİ (5) BİRİ/HEPSİ/HİÇBİRİ (1) BOSTANCI RECİİNİN OĞLU TAKSİCİ NUMAN (1) BRİ METREKAREDE HAVA VAR (1) BUGÜN ÇOK KÖTÜ BİR ŞEY OLACAK (1) BUNU GÖRÜYON MU (2) CELLAT (1) CİCİLERİ SEVELİM (1) CİNAYETİ GÖRDÜM AMA TANIK OLMAM (4) CLAIRE (8) ÇÜRÜK AŞK HİKAYESİ (1) DENEMECE (4) DENİZ MORALIGİL İMZA GÜNÜ (1) DERNEK (2) DOSYALARI HAVALANDIRMA ZAMANI (1) DÖNEN DÖNENE (1) DUYURU (7) DÜĞÜN (4) DÜŞ KAPISININ MANDALI: FANTASTİK EDEBİYAT (1) EDEBİYATA DAİR (52) EDERLEZİ (1) FARFARA TEYZENİN BİTMEK BİLMEZ EFSUNLARI (1) FUNDA ÖZŞENER (1) GAITASINI ÇIKARTMAK (1) GÖKDELENİN TEPESİNDEN DÜŞÜYORSAN DEBELENMEYECEKSİN (1) GÖRÜŞ/MEK (1) GÜNCEL (3) HUKUK (1) İBİŞE NASİHATLER (4) İDA RÜZGAR LESBOS (1) İHSAN OKTAY ANAR (1) İKİ FİLM BİRDEN (1) İZMİR FELSEFE GÜNLERİ (4) İZMİR KİTAP FUARI (1) KARŞIYAKA (1) KAYIP CÜZDAN HİKAYESİ (1) KEDİ KİTABEVİ (2) KELİME KELİME ANLAT DESELER (1) KENDİME DAİR (11) KİTAPLAR (2) Komünist Partisi (1) KORUYALIM (1) KUM TORBASI (1) KÜÇÜK BİR YANLIŞ ANLAMA (1) MAROON AĞLARINI ÖRÜYOR (1) MAROON IS NO:1 (1) MARTI ÇIĞLIĞI VE GAZETE VE... (2) Mektuba Bağlanmış rüya (1) MODERN ZAMAN VAKANÜVİSLERİ (1) OLDU MU BÖYLE OLACAK (1) ÖYKÜ (26) ÖYKÜ OKUDUM BUGÜN (1) PİTKİM VE SALYANGOZ KABUĞU (1) PRESTIGE (1) ROMAN YAZDIM (1) SADIK YEMNİ (1) SAVUN-MA (1) SENİ SEVİY... (1) SEVİŞGEN RÜYA (1) SIZINTILAR (6) SİNEMAYA DAİR (11) SON ÇALIŞMA (1) SÖYLEŞİ (1) SURATINA SURATINA (1) sürrealist mahallenin olmayan efkâr-ı umumiyyesi (6) ŞANSLI ADAM (1) ŞİİRİMSİ (23) TAM ŞU ANDA (1) TEHDİT EDİLDİM (1) TİYATRO (1) TOPRAK KEMİKLERİMİ ÇAĞIRINCA (1) Türk Yargıçları (1) YAŞAMA DAİR (65) YEMEK (1) Yol-Tütün-Yorgunluk (1) YUNAN USULÜ (1) ZAHİRİ HANIMIN TEFTİŞ GÜNLERİ (1) ZEHRİMİZ EŞİT; FARKIMIZ FİYATIMIZDA (1)