31 Ağustos 2012 Cuma

DOSYALARI HAVALANDIRMA ZAMANI

GALAPERA SANAT
SELÇUK BARAN ÖYKÜ ÖDÜLÜ

İstanbul Galatapera Kültür ve Sanat Derneği tarafından yazar Selçuk Baran adına bu yıl ilki gerçekleştirilecek olan bir öykü ödülü düzenlenmektedir.
KATILIM KOŞULLARI
1-Ödül herkese açıktır.
2-Ödüle öykü kitabı bütünlüğü taşıyan, henüz yayımlanmamış yapıtlar katılabileceklerdir.
3-Ödülün para karşılığı yoktur, ödüle değer bulunan yapıt, Kırmızı Kedi yayınevi tarafından yayımlanacaktır.
4-Ödüle katılan yapıtların 6’şar adet olarak, yazarın özgeçmişi ve iletişim bilgileriyle birlikte ‘Galapera Sanat. Tünel.Ensiz sokak.Şeref apt. No :4 –kat 2.Beyoğlu.İstanbul’ adresine  gönderilmesi gerekmektedir.
5-Ödüle son katılma tarihi 9 kasım 2012 ‘dir.
6-Ödüle değer bulunan yapıt 20 ocak 2013 tarihinden sonra açıklanacaktır.
7-Ödüle gönderilen yapıtlar iade edilmez.
SELÇUK BARAN ÖYKÜ ÖDÜLÜ SEÇİCİ KURULU
Selim İleri
Sezer Ateş Ayvaz
İlknur Özdemir
Mehmet Zaman Saçlıoğlu
Turhan Günay

Galapera Sanat Selçuk Baran Öykü Ödülü’ne destek veren, Kırmızı Kedi Yayınevi, Cumhuriyet Gazetesi,Radikal Gazetesi,Taraf gazetesine , Yapı Kredi Kültür ve Sanat yayınlarına ve Füsun Çetinel’e teşekkür ederiz.


    Bakalım kimlerin "yastıkaltı dosyaSı" varmış ve tozunu alıp havalandırılmasının zamanı gelmiş... 
(Vladimir sen hariç, kitabın basılıyor senin. Hakkını kaybettin.:P)

   Kırmızı Kedi, yayın dünyasına gireli uzun zaman olmadı ama bir girdiler, pîr girdiler. Özellikle Genel Yayın Yönetmenliğine İlknur Özdemir getirildiğinden beri,  hızlı transfer politikasının yanında 2012 yılının tiraj ve ses getiren kitaplarını bastılar. (Wikileaks, Samirzdat gibi) Edebiyat alanındaki transferlerinden birisi de Jale Sancak. 'Galepera' da onun öncülüğünde ilginç işler yapıyor İstanbul'da. Benim Kedikitabevi üzerinden yapmayı düşündüğüm "Fanzin" hayalimi gerçekleştirmiş olmaları ise başka bir tebrik hak eden çaba.

7 yorum:

 1. pencereleri açıp evi havalandırmaktan, yastıklarımızı, yorganlarımızı, giysi dolaplarımızı havalandırmaktan dolayı malesef dosyalarımı havalandırmaya zamanım yok. neyse, bir dahaki sefere inşallah, maşallah :)

  ama çok güzel bir öykü yarışmasıymış bu.

  YanıtlaSil
 2. tebrik ederim, kitaplarla kazakları aynı çekmeceye koyduğun için.:P
  mevcutları düşününce evet; ya tek bir öykü üzerinden ya da yayınlanmış öykü kitaplarına dönük ödüller veriliyor. Özellikle, kitaplaşmıoş eserler arasından yapılan seçmelerde ciddi sıkıntı olduüğunu herkes biliyor. Buradaki farklılık, "öykü dosyası" oluşu. Ama tabi, yazım formatının açıklanmaması, tematik sınırlama, sayfa veya adaet olarak belirsizlikler.. bunlar da düşündürücü kısmı. JAle Sancak'a teşekkürler tekrar. Zor bir işe baş koymuş.

  YanıtlaSil
 3. eh haydi bakalım dökün eteğinizdeki taşları :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. yaa tabi, sonra sen onları al, kafamızı yar. cıkss.:)

   Sil
 4. benim daha coook firin ekmek yemem lazim bunun icin :))

  YanıtlaSil
 5. benim daha coook firin ekmek yemem lazim bunun icin :))

  YanıtlaSil
 6. beni aşar ziyadesiyle
  meydanı sizlere bırakırım şahsen :)

  YanıtlaSil

Etiketler

ADAM VAR (1) AFORİZMALAR (3) Akçay Günlüğü (1) ANLATI (17) ARTUNÇ BEYİN DEHŞETLİ SON GECESİ (1) BANA DAİR (12) BEN BİRİSİNİ ÖLDÜRDÜM (1) BERGAMA-1965 (1) BİLGİNİN VE SANATIN MÜLKİYETİ OLMAZ (1) BİR ADAM/GÖLGELER İÇİNDE (1) BİR ANLATI ÜZERİNE SERBEST SALINIMLI ( GECİKMİŞ) DÜŞÜNCELER (1) BİR MAYIS (1) BİR TANE (1) BİR YAZ GÜNÜ RAPSODİSİ (5) BİRİ/HEPSİ/HİÇBİRİ (1) BOSTANCI RECİİNİN OĞLU TAKSİCİ NUMAN (1) BRİ METREKAREDE HAVA VAR (1) BUGÜN ÇOK KÖTÜ BİR ŞEY OLACAK (1) BUNU GÖRÜYON MU (2) CELLAT (1) CİCİLERİ SEVELİM (1) CİNAYETİ GÖRDÜM AMA TANIK OLMAM (4) CLAIRE (8) ÇÜRÜK AŞK HİKAYESİ (1) DENEMECE (4) DENİZ MORALIGİL İMZA GÜNÜ (1) DERNEK (2) DOSYALARI HAVALANDIRMA ZAMANI (1) DÖNEN DÖNENE (1) DUYURU (7) DÜĞÜN (4) DÜŞ KAPISININ MANDALI: FANTASTİK EDEBİYAT (1) EDEBİYATA DAİR (52) EDERLEZİ (1) FARFARA TEYZENİN BİTMEK BİLMEZ EFSUNLARI (1) FUNDA ÖZŞENER (1) GAITASINI ÇIKARTMAK (1) GÖKDELENİN TEPESİNDEN DÜŞÜYORSAN DEBELENMEYECEKSİN (1) GÖRÜŞ/MEK (1) GÜNCEL (3) HUKUK (1) İBİŞE NASİHATLER (4) İDA RÜZGAR LESBOS (1) İHSAN OKTAY ANAR (1) İKİ FİLM BİRDEN (1) İZMİR FELSEFE GÜNLERİ (4) İZMİR KİTAP FUARI (1) KARŞIYAKA (1) KAYIP CÜZDAN HİKAYESİ (1) KEDİ KİTABEVİ (2) KELİME KELİME ANLAT DESELER (1) KENDİME DAİR (11) KİTAPLAR (2) Komünist Partisi (1) KORUYALIM (1) KUM TORBASI (1) KÜÇÜK BİR YANLIŞ ANLAMA (1) MAROON AĞLARINI ÖRÜYOR (1) MAROON IS NO:1 (1) MARTI ÇIĞLIĞI VE GAZETE VE... (2) Mektuba Bağlanmış rüya (1) MODERN ZAMAN VAKANÜVİSLERİ (1) OLDU MU BÖYLE OLACAK (1) ÖYKÜ (26) ÖYKÜ OKUDUM BUGÜN (1) PİTKİM VE SALYANGOZ KABUĞU (1) PRESTIGE (1) ROMAN YAZDIM (1) SADIK YEMNİ (1) SAVUN-MA (1) SENİ SEVİY... (1) SEVİŞGEN RÜYA (1) SIZINTILAR (6) SİNEMAYA DAİR (11) SON ÇALIŞMA (1) SÖYLEŞİ (1) SURATINA SURATINA (1) sürrealist mahallenin olmayan efkâr-ı umumiyyesi (6) ŞANSLI ADAM (1) ŞİİRİMSİ (23) TAM ŞU ANDA (1) TEHDİT EDİLDİM (1) TİYATRO (1) TOPRAK KEMİKLERİMİ ÇAĞIRINCA (1) Türk Yargıçları (1) YAŞAMA DAİR (65) YEMEK (1) Yol-Tütün-Yorgunluk (1) YUNAN USULÜ (1) ZAHİRİ HANIMIN TEFTİŞ GÜNLERİ (1) ZEHRİMİZ EŞİT; FARKIMIZ FİYATIMIZDA (1)