24 Haziran 2012 Pazar

SIRTA İĞNELENMİŞ KİTABE

Çok isteyip de yapamayan,
başlayıp da bitiremeyen,
heveslenip de çabuk sıkılan,
tamlara imrenip de eksikten geçilmeyen;
bir yaşam onunkisi...

Haziran'2012


21 yorum:

 1. Olmaz ki ama.Bi kursa falan gitse?
  :)

  YanıtlaSil
 2. hmmm... kendimi gördüm sanki :P

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yalancılar sizi :)))))

   Sil
  2. benim için böyle romantik şeyler yazmana bayılıyorum :)

   Sil
  3. Ama ama, Guiseppe abla; neden öyle diyorsun.:P

   Sil
  4. İçimden geliyor, bi anda..:)

   Sil
  5. Akıl verdim diye bozuldum da o yüzden..

   Guiseppe kim ya? Bulamadım kimmiş..

   Sil
  6. :))
   Hadi siz birbirinize serenad yapmaya devam edin aşıklar.
   Ben kaçtım :)

   Sil
  7. Pinokyonun babası, guiseppe usta.
   Yok biz eğleniyoruz, iyiydik nereye.:)

   Sil
  8. Ha Gepetto ha Guiseppe ikisi de İtalyan nasıl olsa.:P

   Sil
 3. Yanıtlar
  1. Sen git gelinlik provası yap; koca adayında değişiklik yok di mi. Hâlâ aynı adam.:P

   Sil
 4. Tam kitabe gibi olmuş, şöyle Roma kalıntılarından filan okuyabileceğimiz:)

  Avramus Masterius'un görkemli ve acıklı hikayesi der gibi :p

  N.Narda

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Nerden bildin.. dün bütün gün evde, Doğu-batı dergisinin 49.uncu sayısını okudum. KOnu Başlığı: Romalılar..:)) İçim dışım, Augustus, Justinianus; monofizitler,duofizitler, İznik Konsili.:P Bi de sırada daha 50. sayı var.

   Sil
 5. Sen daha beni,benim 6. hissimi küçümse :)
  Allah akıl fikir versin ne diyim, Romaydı,felsefeydi... Napcan,doktora mı yapıyon :)

  Ama kitabe kıvamını tutturmuşsun, hakkını yememek lazım :)

  N.Narda

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslında eskiyen ve unutulan bilgilerin tazelenmesi benim için ama enteresan şeyler de bulmadım değil. Mesela, İç Anadolu bölgesinin o dönemde de muhafazkâr bir yapısı olduğu ve hıristiyanlaşma sürecinde diğer bölgelerden daha hızlı bir süreç izlediği gibi...

   Sil
 6. görmek isteyip de göremeyen
  bakmak isteyip de bakamayan
  bulmak isteyip de bulamayan... uzarr gider.

  çok beğendim blogunuzu. bana da beklerim :)

  http://alargu.blogspot.com/

  ahahahahha

  YanıtlaSil

Etiketler

ADAM VAR (1) AFORİZMALAR (3) Akçay Günlüğü (1) ANLATI (17) ARTUNÇ BEYİN DEHŞETLİ SON GECESİ (1) BANA DAİR (12) BEN BİRİSİNİ ÖLDÜRDÜM (1) BERGAMA-1965 (1) BİLGİNİN VE SANATIN MÜLKİYETİ OLMAZ (1) BİR ADAM/GÖLGELER İÇİNDE (1) BİR ANLATI ÜZERİNE SERBEST SALINIMLI ( GECİKMİŞ) DÜŞÜNCELER (1) BİR MAYIS (1) BİR TANE (1) BİR YAZ GÜNÜ RAPSODİSİ (5) BİRİ/HEPSİ/HİÇBİRİ (1) BOSTANCI RECİİNİN OĞLU TAKSİCİ NUMAN (1) BRİ METREKAREDE HAVA VAR (1) BUGÜN ÇOK KÖTÜ BİR ŞEY OLACAK (1) BUNU GÖRÜYON MU (2) CELLAT (1) CİCİLERİ SEVELİM (1) CİNAYETİ GÖRDÜM AMA TANIK OLMAM (4) CLAIRE (8) ÇÜRÜK AŞK HİKAYESİ (1) DENEMECE (4) DENİZ MORALIGİL İMZA GÜNÜ (1) DERNEK (2) DOSYALARI HAVALANDIRMA ZAMANI (1) DÖNEN DÖNENE (1) DUYURU (7) DÜĞÜN (4) DÜŞ KAPISININ MANDALI: FANTASTİK EDEBİYAT (1) EDEBİYATA DAİR (52) EDERLEZİ (1) FARFARA TEYZENİN BİTMEK BİLMEZ EFSUNLARI (1) FUNDA ÖZŞENER (1) GAITASINI ÇIKARTMAK (1) GÖKDELENİN TEPESİNDEN DÜŞÜYORSAN DEBELENMEYECEKSİN (1) GÖRÜŞ/MEK (1) GÜNCEL (3) HUKUK (1) İBİŞE NASİHATLER (4) İDA RÜZGAR LESBOS (1) İHSAN OKTAY ANAR (1) İKİ FİLM BİRDEN (1) İZMİR FELSEFE GÜNLERİ (4) İZMİR KİTAP FUARI (1) KARŞIYAKA (1) KAYIP CÜZDAN HİKAYESİ (1) KEDİ KİTABEVİ (2) KELİME KELİME ANLAT DESELER (1) KENDİME DAİR (11) KİTAPLAR (2) Komünist Partisi (1) KORUYALIM (1) KUM TORBASI (1) KÜÇÜK BİR YANLIŞ ANLAMA (1) MAROON AĞLARINI ÖRÜYOR (1) MAROON IS NO:1 (1) MARTI ÇIĞLIĞI VE GAZETE VE... (2) Mektuba Bağlanmış rüya (1) MODERN ZAMAN VAKANÜVİSLERİ (1) OLDU MU BÖYLE OLACAK (1) ÖYKÜ (26) ÖYKÜ OKUDUM BUGÜN (1) PİTKİM VE SALYANGOZ KABUĞU (1) PRESTIGE (1) ROMAN YAZDIM (1) SADIK YEMNİ (1) SAVUN-MA (1) SENİ SEVİY... (1) SEVİŞGEN RÜYA (1) SIZINTILAR (6) SİNEMAYA DAİR (11) SON ÇALIŞMA (1) SÖYLEŞİ (1) SURATINA SURATINA (1) sürrealist mahallenin olmayan efkâr-ı umumiyyesi (6) ŞANSLI ADAM (1) ŞİİRİMSİ (23) TAM ŞU ANDA (1) TEHDİT EDİLDİM (1) TİYATRO (1) TOPRAK KEMİKLERİMİ ÇAĞIRINCA (1) Türk Yargıçları (1) YAŞAMA DAİR (65) YEMEK (1) Yol-Tütün-Yorgunluk (1) YUNAN USULÜ (1) ZAHİRİ HANIMIN TEFTİŞ GÜNLERİ (1) ZEHRİMİZ EŞİT; FARKIMIZ FİYATIMIZDA (1)