12 Haziran 2012 Salı

CASTLE

Castle Poster    

           Bir kadın. Cinayet masası dedektifi. Her gün gördüğünüz, bin badireye birlikte atıldığınız, defalarca ölümün kıyısına birlikte gelip kurtulduğunuz, cinayet vakalarını çözerken aynı anda çözümü bulduğunuz, ilk gördüğünüz andan itibaren deli gibi arzuladığınız, küçücük bir umut ışığını yaksın diye dört senedir beklediğiniz, gün be gün onu beklerken farkında olmadan değişip kendinize çeki düzen verdiğiniz, bu dört sene boyunca başkaları ile yakınlaşmalarını izlemek zorunda kaldığınız ama daha ilk gördüğünüz andan itibaren tutulduğunuz ve delice sevdiğiniz, her sabah yüzünde gülücükler açsın diye kahve getirdiğiniz, onun da size aşık olduğunu bildiğiniz ama fettan ve hınzırca dürtüşleri dışında cesaretinizi elinizden aldığını bildiğiniz, annesinin öldürülmesi olayına takılıp kalmış, çözülemeyen dosya ile yaşayan, bu saplantısı hayatımnı zehir edecek noktaya gelen bir kadın.

         Bir erkek. Fırlama, çocuk ruhlu, eğlenceli, zeki, detaycı, zevkli, akıllı, bilgili, meraklı, yazar, çok satan yazar, cinayet romanları yazarı, maymun iştahlı, güzel kadınlara düşkün, kızına aşık, uçuk kaçık tiyatro oyuncusu eskisi annesine karşı zayıf, paralı, çevresi geniş, sanat düşkünü, rafine, şehirli, sevdiğiniz ama her an kolunda bir kaç güzelle çıkıp gelebilecek potansiyele sahip, sahip olmak ve fethetmek odaklı,  sizden hoşlandığını, hoşlanmaktan öte tutku ile bağlı olduğunu bildiğiniz, sinir uçları ile oynamaktan keyif aldığınız, yakınınızda durmasından şikayet ederken, uzaklaşmasına da izin vermediğiniz, başka kadınlara baktığı anda delirdiğiniz bir erkek.
  
       Yazar olan erkek (Rick Castle) ile cinayet masası dedektifi (Kate Beckett) olan alımlı kadının yolları, Castle' ın kitaplarından esinlenen bir katilin soruşturması sırasında kesişir ve tam dört sezondur devam eden dizi ortaya çıkar. Bölümlük olayların yanında alttan alta işlenen ve sezonda sadece bir ya da iki bölümde yer verilen Beckett'in annesinin maktulü olduğu dosya ve olayın takibi sırasında eğlenceli, koşturmacalı, zeka yarıştırılan cinayet dosyaları, ikilinin onların dışında herkesin anladığı ilişkileri ile tam bir seyirlik. eskilerin Cagney- Lasey, Mavi Ay tadını bulabileceği ama öyle bir derdi olmayan dizi. sabrınız ve zamanınız varsa ilk sezon ilk bölümden izleyin. Bir dizide karakter değişimlerinin nasıl yavaş ve yerinde olduğunu da anlayın.

   

4 yorum:

 1. mavi ay tamam da cagney-casey ne? ilk kez duydum onu.
  keyifli dizi castle. hınzır, komik hali hoşuma gidiyor benim de :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Cagney- Lasey vardı bi zamanlar. 7yaşın tutmaz senin.:P
   Tamam itiraf ediyorum, sen olmasan haberim bile olamzdı bu diziden...

   Sil
 2. Hah soyle yaz ki bilelim ne var ne yok :))
  Yalniz karakterleri oyle bir anlatmisin ki gormeden asik olasim geldi :)

  YanıtlaSil
 3. Güzel dizi güzel... Sevilmeyecek tipler değil. Aşık olma kısmına ben karışmam.:P

  YanıtlaSil

Etiketler

ADAM VAR (1) AFORİZMALAR (3) Akçay Günlüğü (1) ANLATI (17) ARTUNÇ BEYİN DEHŞETLİ SON GECESİ (1) BANA DAİR (12) BEN BİRİSİNİ ÖLDÜRDÜM (1) BERGAMA-1965 (1) BİLGİNİN VE SANATIN MÜLKİYETİ OLMAZ (1) BİR ADAM/GÖLGELER İÇİNDE (1) BİR ANLATI ÜZERİNE SERBEST SALINIMLI ( GECİKMİŞ) DÜŞÜNCELER (1) BİR MAYIS (1) BİR TANE (1) BİR YAZ GÜNÜ RAPSODİSİ (5) BİRİ/HEPSİ/HİÇBİRİ (1) BOSTANCI RECİİNİN OĞLU TAKSİCİ NUMAN (1) BRİ METREKAREDE HAVA VAR (1) BUGÜN ÇOK KÖTÜ BİR ŞEY OLACAK (1) BUNU GÖRÜYON MU (2) CELLAT (1) CİCİLERİ SEVELİM (1) CİNAYETİ GÖRDÜM AMA TANIK OLMAM (4) CLAIRE (8) ÇÜRÜK AŞK HİKAYESİ (1) DENEMECE (4) DENİZ MORALIGİL İMZA GÜNÜ (1) DERNEK (2) DOSYALARI HAVALANDIRMA ZAMANI (1) DÖNEN DÖNENE (1) DUYURU (7) DÜĞÜN (4) DÜŞ KAPISININ MANDALI: FANTASTİK EDEBİYAT (1) EDEBİYATA DAİR (52) EDERLEZİ (1) FARFARA TEYZENİN BİTMEK BİLMEZ EFSUNLARI (1) FUNDA ÖZŞENER (1) GAITASINI ÇIKARTMAK (1) GÖKDELENİN TEPESİNDEN DÜŞÜYORSAN DEBELENMEYECEKSİN (1) GÖRÜŞ/MEK (1) GÜNCEL (3) HUKUK (1) İBİŞE NASİHATLER (4) İDA RÜZGAR LESBOS (1) İHSAN OKTAY ANAR (1) İKİ FİLM BİRDEN (1) İZMİR FELSEFE GÜNLERİ (4) İZMİR KİTAP FUARI (1) KARŞIYAKA (1) KAYIP CÜZDAN HİKAYESİ (1) KEDİ KİTABEVİ (2) KELİME KELİME ANLAT DESELER (1) KENDİME DAİR (11) KİTAPLAR (2) Komünist Partisi (1) KORUYALIM (1) KUM TORBASI (1) KÜÇÜK BİR YANLIŞ ANLAMA (1) MAROON AĞLARINI ÖRÜYOR (1) MAROON IS NO:1 (1) MARTI ÇIĞLIĞI VE GAZETE VE... (2) Mektuba Bağlanmış rüya (1) MODERN ZAMAN VAKANÜVİSLERİ (1) OLDU MU BÖYLE OLACAK (1) ÖYKÜ (26) ÖYKÜ OKUDUM BUGÜN (1) PİTKİM VE SALYANGOZ KABUĞU (1) PRESTIGE (1) ROMAN YAZDIM (1) SADIK YEMNİ (1) SAVUN-MA (1) SENİ SEVİY... (1) SEVİŞGEN RÜYA (1) SIZINTILAR (6) SİNEMAYA DAİR (11) SON ÇALIŞMA (1) SÖYLEŞİ (1) SURATINA SURATINA (1) sürrealist mahallenin olmayan efkâr-ı umumiyyesi (6) ŞANSLI ADAM (1) ŞİİRİMSİ (23) TAM ŞU ANDA (1) TEHDİT EDİLDİM (1) TİYATRO (1) TOPRAK KEMİKLERİMİ ÇAĞIRINCA (1) Türk Yargıçları (1) YAŞAMA DAİR (65) YEMEK (1) Yol-Tütün-Yorgunluk (1) YUNAN USULÜ (1) ZAHİRİ HANIMIN TEFTİŞ GÜNLERİ (1) ZEHRİMİZ EŞİT; FARKIMIZ FİYATIMIZDA (1)