7 Haziran 2011 Salı

CLAİRE-bl-2/7

    Öyle bir baktı ki o an... anladı ya da ben öyle sandım; sanmak istedim. Dudağı bir tarafından uzamış gibi geldi sanki, yukarı doğru. Gözleri bana doğru kaymadan üstelik. Bakmadan uzayan bir dudak. Masadan biraz uzaklaştım, oluşan boşluğu bir kaç kişi dolduruverdi hemen. Müzik hızlanmıştı;  ne çalıyor kim söylüyor anlamıyordum. Rakibini indiremeyeceğini anladığı anda tüm gücü  ringten akıp giden boksör gibi hissediyordum. Masaya oturamamış, tüm heyecanımı kaybetmiştim.


   Uzaklaşmaya niyetlendim kendime kızarak. 20 yaşındaki veled işiydi bu yaptığım. Tam arkamı dönüp gidecekken Onu gördüm; benim mihmandar Kemal. Yine dişlerini göstererek,   yaklaşıyordu hızlı adımlarla. " Resepsiyondan odanızı arattım, cevap alamayınca burada olduğunuzu tahmin ettim. İlk geceden daha buraya girilir mi? Bükreş'i gezmeye niyetiniz yok sanırım"
   Ne biçim cümle bu? Hem, sana ne?..diyemedim sadece gülümsedim. Koluna girip, masadan uzaklaştırdım. Masayı görse sanki anlayacakmış gibi bakıyordu.
- Bu saatte nereyi gezeceğim? Hem, hâlâ yorgunluk var üzerimde. Otelin içinde turistik gezi yapmak işime geldi. Gel, bara gidelim. Nasıl olsa oynamayacağım.
- Kumar oynamak istiyorsanız daha büyük Casinolar da var isterseniz oralara da gidebiliriz.
Açıklama yapmak zorunda kalmanın, hele can sıkıcı bu konuşmayı fazlalaştırmanın anlamı olmayacaktı ama, o anda yapacak iki şey vardı ya tersleyecektim -ki bunu istemiyordum- ya da lafı uzatacaktım  kısa cümleler kurup;  bunu   O istiyordu.
- Kumara gelmedim; meraklı olsam  Kıbrıs'a giderim, burnumun dibi. Vakit öldürüyorum sadece.
   Daha cümlem bitmişti ki, jetonları verdiğim kadın dibimde bitti. Jeton kutusunu elime tutuşturdu.
" Teşekkür ederim jetonlar için; bu sizin payınız, uğurlu geldi."
   Anlaşılan kısa sürede yakalamıştı büyük balığı. Sayemde. Kemal, ne olduğunu çözmeye çalışan meraklı çocuk ifadesi ile bana bakıyordu. Benimse bu sefer gerçekten gülmem tutmuştu. Bara doğru yürürken, jetonları ve kutusunu, iri yarı bir erkek turistin eline tutuşturuverdim tekrar.
  "Bunları alın ve lütfen kazanırsanız geri getirmeyin."
   Kadından daha tuhaf bir bakış fırlattı haklı olarak ama bir kaç saniyeden fazla sürmedi, hiç ses çıkarmadan kutuyu kaptığı gibi uzaklaştı. Artık  geri gelmeyeceğinden emindim jetonların. Müziğin daha az duyulduğu barın önündeki taburelere tünedik. İki viski söyledim. Duble ve buzsuz. 
"Söyle bakalım, sen herkesle bu kadar ilgilenir misin yoksa ilgilenme gereği hissettiğin müşterilere midir bu ilgi?" Cümlenin uzunluğu ve anlatım bozukluğunun yarattığı boşluğa mı şaşırsın yoksa elindeki viski bardağından bu cümleyi anlayabilmek için duraklamasından dolayı alamadığı ama boğazının, ısrarla ve şehvetle talep ettiği o büyük yuduma mı yansın, kararsız kalmıştı... Boğazını tatmin etmek düşüncesi kazandı.
  "Misafirsiniz siz, ne demek müşteri?" Güzel manevraydı. Sıradan ama etkili.
   "Peki, senden istenen herşeyi yapar mısın?"  Yazık adama biliyorum, ama kendi istedi bunu. Arkadan gelecek talepleri bildiğini sanarak şimdi kendinden emin bir cevap verecek diye beklerken.. " Poker masasındaki kadını tanımıyorum ama kim olduğu hakkında bilgi alabilirim."
   Büyük bir yudum alma sırası bana gelmişti bu sefer. 

(Devam)

11 yorum:

 1. Hımm Kemal gıcık biri,ilaveten hikayenin kahramanı da başlardaki tutukluğunun epey aksi bir bodoslama sunuyor bakalım devamında neler olacak....

  YanıtlaSil
 2. sonunda gülümsedim ama yorum yazamadım; yudumdan sonrasını merak ediyorum asıl:)
  Farkedilmesin, aman yakalanmayım dersiniz de, her haliniz ele verir sizi.
  Adam çok kurnazmış:)

  YanıtlaSil
 3. @Ebruli, Başlardaki dediğin ilk bölümse, orada tutukluk yoktu ki. Fazla rahat bir tip. Olsa olsa bu olur.

  YanıtlaSil
 4. @Balık, kurnazlığın "kur"una bile uğramamış bir tip bu.:))) Kurnazlık kim bu garibim kim..:)
  O kadar büyük yudum alırsa ilk olacak olan boğazının yanmasıdır.:))

  YanıtlaSil
 5. yok ilk bölüm değil,kadının karşısındaki davranışları hani peşine takılmalar,ama kaçmalar ondan bahsediyorum.

  YanıtlaSil
 6. Ona dumura uğrama halinin sarsaklığı diyeceksin.:)) Bodoslama değil de şaşkınlıktan ne yaptığını bilmeme.Yoksa, kadına kendini gösterme çabası yok. Tam tersi kadını görmeye çalışıyor ama Onu da gördüğün gibi beceremiyor.:))

  YanıtlaSil
 7. Yoldaş seni fena takdir ediyorum sonunda bitirebileceğim yazılar olmaya başladı haydi hayırlısı meraktayım:)

  YanıtlaSil
 8. Estikçe yazıyorum. Biter mi bitmez mi bilmiyorum.:))

  YanıtlaSil
 9. S.Faik "ve" kullanmk istemezmiş. Sizin de virgül düşmanlığınız var herhalde :)

  Yazdıkça açıldınız ama:)

  YanıtlaSil
 10. Yorumlarını özlemişim.:))) Hayır, en son yazdığında bir şey söylemeyince rahatsız oldum birden, o kadar mı kötü diye.:)) (Yazıyı kontrol etmeden yayınladım, itiraf ediyorum.)

  YanıtlaSil
 11. Bundan sonra teker teker yazacağım efem, birden yüklenmek olmuyor :)

  Kontrol etmediğiniz belli,normalde yapmayacağınız hatalar var çünkü:)

  YanıtlaSil

Etiketler

ADAM VAR (1) AFORİZMALAR (3) Akçay Günlüğü (1) ANLATI (17) ARTUNÇ BEYİN DEHŞETLİ SON GECESİ (1) BANA DAİR (12) BEN BİRİSİNİ ÖLDÜRDÜM (1) BERGAMA-1965 (1) BİLGİNİN VE SANATIN MÜLKİYETİ OLMAZ (1) BİR ADAM/GÖLGELER İÇİNDE (1) BİR ANLATI ÜZERİNE SERBEST SALINIMLI ( GECİKMİŞ) DÜŞÜNCELER (1) BİR MAYIS (1) BİR TANE (1) BİR YAZ GÜNÜ RAPSODİSİ (5) BİRİ/HEPSİ/HİÇBİRİ (1) BOSTANCI RECİİNİN OĞLU TAKSİCİ NUMAN (1) BRİ METREKAREDE HAVA VAR (1) BUGÜN ÇOK KÖTÜ BİR ŞEY OLACAK (1) BUNU GÖRÜYON MU (2) CELLAT (1) CİCİLERİ SEVELİM (1) CİNAYETİ GÖRDÜM AMA TANIK OLMAM (4) CLAIRE (8) ÇÜRÜK AŞK HİKAYESİ (1) DENEMECE (4) DENİZ MORALIGİL İMZA GÜNÜ (1) DERNEK (2) DOSYALARI HAVALANDIRMA ZAMANI (1) DÖNEN DÖNENE (1) DUYURU (7) DÜĞÜN (4) DÜŞ KAPISININ MANDALI: FANTASTİK EDEBİYAT (1) EDEBİYATA DAİR (52) EDERLEZİ (1) FARFARA TEYZENİN BİTMEK BİLMEZ EFSUNLARI (1) FUNDA ÖZŞENER (1) GAITASINI ÇIKARTMAK (1) GÖKDELENİN TEPESİNDEN DÜŞÜYORSAN DEBELENMEYECEKSİN (1) GÖRÜŞ/MEK (1) GÜNCEL (3) HUKUK (1) İBİŞE NASİHATLER (4) İDA RÜZGAR LESBOS (1) İHSAN OKTAY ANAR (1) İKİ FİLM BİRDEN (1) İZMİR FELSEFE GÜNLERİ (4) İZMİR KİTAP FUARI (1) KARŞIYAKA (1) KAYIP CÜZDAN HİKAYESİ (1) KEDİ KİTABEVİ (2) KELİME KELİME ANLAT DESELER (1) KENDİME DAİR (11) KİTAPLAR (2) Komünist Partisi (1) KORUYALIM (1) KUM TORBASI (1) KÜÇÜK BİR YANLIŞ ANLAMA (1) MAROON AĞLARINI ÖRÜYOR (1) MAROON IS NO:1 (1) MARTI ÇIĞLIĞI VE GAZETE VE... (2) Mektuba Bağlanmış rüya (1) MODERN ZAMAN VAKANÜVİSLERİ (1) OLDU MU BÖYLE OLACAK (1) ÖYKÜ (26) ÖYKÜ OKUDUM BUGÜN (1) PİTKİM VE SALYANGOZ KABUĞU (1) PRESTIGE (1) ROMAN YAZDIM (1) SADIK YEMNİ (1) SAVUN-MA (1) SENİ SEVİY... (1) SEVİŞGEN RÜYA (1) SIZINTILAR (6) SİNEMAYA DAİR (11) SON ÇALIŞMA (1) SÖYLEŞİ (1) SURATINA SURATINA (1) sürrealist mahallenin olmayan efkâr-ı umumiyyesi (6) ŞANSLI ADAM (1) ŞİİRİMSİ (23) TAM ŞU ANDA (1) TEHDİT EDİLDİM (1) TİYATRO (1) TOPRAK KEMİKLERİMİ ÇAĞIRINCA (1) Türk Yargıçları (1) YAŞAMA DAİR (65) YEMEK (1) Yol-Tütün-Yorgunluk (1) YUNAN USULÜ (1) ZAHİRİ HANIMIN TEFTİŞ GÜNLERİ (1) ZEHRİMİZ EŞİT; FARKIMIZ FİYATIMIZDA (1)