9 Şubat 2011 Çarşamba

 

Yolun orta çizgisi ,

Kesikli .

Boşlukları çakıltaşı.

Çakılların arası asfalt;

Sıcak , zifte bulanmış.

Bulantı , kırımsız

Kırımlar ben.

Kırıntısız ve kesik ve çizgili ve asfalt.

Şubat 2011

 

 

8 yorum:

 1. Ne çok kullanılan bir metafordur yol... Hayatı anlatır, aşkı anlatır, tutkuyu, kardeşliği, dostluğu, idealleri, ölümü... Ne gelirse aklına anlatabilirsin yolları kullanarak. Ama bazen sadece yolu anlatırsın. işin tuhafı herkes herşeyi çıkarır yoldan ama yolun kendisini anlattığında anlayan olmaz pek. Ne tuhaf dimi. o zaman sülüman izleyeyim ben.

  YanıtlaSil
 2. şimdi ben şiire bulaşmak üzere olan tüm tanışları, karşılıksız bir koruma iç güdüsüyle "aman ha, sakın ha, gençliğine, ailene acı!..." filan diyerek samimiyetimle uyarırım. Ben vatan(blog)daşlık görevimi yapayım da:)

  YanıtlaSil
 3. Kedi...Sülüman pek br hareketliydi dün akşam.:))
  N.Narda...Telaşa mahal yok.Arada karalarım sadece...Maksada nail olan iki kelimeyi yanyana getirme gayesi dışında bir çabam olmadığı gibi aklım da başımda.:))))

  YanıtlaSil
 4. la çok hareketliydi de benim aklımda koca diziden kala kala hürroşun götürdüğü ayva tatlıları kaldı böyle kaymaklı kaymaklı, narlı falan ofs... Ayrıca mahi'nin yerinde olsam şöyle iki dene geçirirdim sülümana, hürreme de döner kahkaha atar, al bol bol kullan sana da arttı biraz derdim hahah:)

  YanıtlaSil
 5. sülüman haraketliydi de sizi pek bir sakin pek bir derin gördüm bu aralar. hadi dalmış da çıkamamış gibi :)))

  p.s: bu arada şiirimsiye laf yok!

  YanıtlaSil
 6. @Kedi...Bari saraydan uzak dur...
  @Arı...Dalsam , vallahi çıkmayacağım ...Dalamıyorum ki.:))

  YanıtlaSil
 7. Kıskançsın kıskanç... Yiyorum yiyorum hala da manken gibiyim (boydan çekmiş manken ama hahah) bu arada ne yapayım yav ankarayı tükettim... çevre illerin besin stoklarını da ele geçirmek istiyorum:D

  YanıtlaSil
 8. Çok güzeldi.Elinize sağlık..

  YanıtlaSil

Etiketler

ADAM VAR (1) AFORİZMALAR (3) Akçay Günlüğü (1) ANLATI (17) ARTUNÇ BEYİN DEHŞETLİ SON GECESİ (1) BANA DAİR (12) BEN BİRİSİNİ ÖLDÜRDÜM (1) BERGAMA-1965 (1) BİLGİNİN VE SANATIN MÜLKİYETİ OLMAZ (1) BİR ADAM/GÖLGELER İÇİNDE (1) BİR ANLATI ÜZERİNE SERBEST SALINIMLI ( GECİKMİŞ) DÜŞÜNCELER (1) BİR MAYIS (1) BİR TANE (1) BİR YAZ GÜNÜ RAPSODİSİ (5) BİRİ/HEPSİ/HİÇBİRİ (1) BOSTANCI RECİİNİN OĞLU TAKSİCİ NUMAN (1) BRİ METREKAREDE HAVA VAR (1) BUGÜN ÇOK KÖTÜ BİR ŞEY OLACAK (1) BUNU GÖRÜYON MU (2) CELLAT (1) CİCİLERİ SEVELİM (1) CİNAYETİ GÖRDÜM AMA TANIK OLMAM (4) CLAIRE (8) ÇÜRÜK AŞK HİKAYESİ (1) DENEMECE (4) DENİZ MORALIGİL İMZA GÜNÜ (1) DERNEK (2) DOSYALARI HAVALANDIRMA ZAMANI (1) DÖNEN DÖNENE (1) DUYURU (7) DÜĞÜN (4) DÜŞ KAPISININ MANDALI: FANTASTİK EDEBİYAT (1) EDEBİYATA DAİR (52) EDERLEZİ (1) FARFARA TEYZENİN BİTMEK BİLMEZ EFSUNLARI (1) FUNDA ÖZŞENER (1) GAITASINI ÇIKARTMAK (1) GÖKDELENİN TEPESİNDEN DÜŞÜYORSAN DEBELENMEYECEKSİN (1) GÖRÜŞ/MEK (1) GÜNCEL (3) HUKUK (1) İBİŞE NASİHATLER (4) İDA RÜZGAR LESBOS (1) İHSAN OKTAY ANAR (1) İKİ FİLM BİRDEN (1) İZMİR FELSEFE GÜNLERİ (4) İZMİR KİTAP FUARI (1) KARŞIYAKA (1) KAYIP CÜZDAN HİKAYESİ (1) KEDİ KİTABEVİ (2) KELİME KELİME ANLAT DESELER (1) KENDİME DAİR (11) KİTAPLAR (2) Komünist Partisi (1) KORUYALIM (1) KUM TORBASI (1) KÜÇÜK BİR YANLIŞ ANLAMA (1) MAROON AĞLARINI ÖRÜYOR (1) MAROON IS NO:1 (1) MARTI ÇIĞLIĞI VE GAZETE VE... (2) Mektuba Bağlanmış rüya (1) MODERN ZAMAN VAKANÜVİSLERİ (1) OLDU MU BÖYLE OLACAK (1) ÖYKÜ (26) ÖYKÜ OKUDUM BUGÜN (1) PİTKİM VE SALYANGOZ KABUĞU (1) PRESTIGE (1) ROMAN YAZDIM (1) SADIK YEMNİ (1) SAVUN-MA (1) SENİ SEVİY... (1) SEVİŞGEN RÜYA (1) SIZINTILAR (6) SİNEMAYA DAİR (11) SON ÇALIŞMA (1) SÖYLEŞİ (1) SURATINA SURATINA (1) sürrealist mahallenin olmayan efkâr-ı umumiyyesi (6) ŞANSLI ADAM (1) ŞİİRİMSİ (23) TAM ŞU ANDA (1) TEHDİT EDİLDİM (1) TİYATRO (1) TOPRAK KEMİKLERİMİ ÇAĞIRINCA (1) Türk Yargıçları (1) YAŞAMA DAİR (65) YEMEK (1) Yol-Tütün-Yorgunluk (1) YUNAN USULÜ (1) ZAHİRİ HANIMIN TEFTİŞ GÜNLERİ (1) ZEHRİMİZ EŞİT; FARKIMIZ FİYATIMIZDA (1)